aktuality

Druhý ročník FSHHL je minulostí

První květnovou sobotu, napsal poslední kapitolu druhý ročník FSHHL. Hráči Free Star porazili ve druhém utkání nováčka soutěže Devil Butts a obhájili loňský titul. Sezóna plná zajímavých utkání, vzestupů a pádů, je tedy za námi. Jak tedy sezóna 2018/2019 výsledkově dopadla a komu byly předány individuální ceny?

Pohár Fair-play: Raci

Nejlepší brankář: Stanislav Hanzl (Mantinel´s)

Nejlepší obránce: Pavel Bureš (Devil Butts)

Nejlepší útočník: Adam Staněk (Golden Hands)

Branky a nahrávky:

3´ Veselý (Leicman), 17´ Buček (Soušek), 30´ Soušek (Hoda), 41´ Veselý (Leicman) – 9´ Souček T. (Dufek), 9´ Kolařík (Lang), 16´ Lang (Kolařík)

Devil Butts:

Sedláček (Ševčík) – Sopoušek, Bureš, Lénský, Hoda, Buček, Soušek, Staněk, Veselý, Leicman, Janíček

Sestava

Mantinel´s:

Hanzl – Dufek, Houzar, Kunz, Susna, Lang, Souček T., Kolařík, Máčal, Maryška, Souček D.

(0:3)

26´ Staněk A. (Staněk O.), 36´ Kavický (Kořínek), 37´ Staněk A. (Švach), 39´ Ansorge (Švach)

Golden Hands:

Slavík – Ansorge, Švach, Staněk A., Staněk O., Daněk, Vlach, Mažgút, Kavický, Růžička, Švábenský, Svorada, Kořínek

Sestava

Gepards:

Dobeš – Mikita, Kostelník, Báča, Komín, Veselý, Zavřel, Horák, Stejskal, Šimek, Rizner, Hamák

(0:0)

8´ Bartoš (Kubica), 26´ Jonaštík (Bartoš) – 6´ Staněk (Sopoušek), 19´ Leicman (Buček), 30´ Leicman (Staněk)

Sestava

Ševčík – Bureš, Soušek, Leicman, Buček, Hoda, Lénský, Sopoušek, Staněk M., Veselý, Mička

Sestava

Hobby Hokej Brno:

Pařízek (Groh) – Bartoněk, Jurný, Penčák, Bartoš, Švestka, Hlobil, Žitník, Jonaštík, Kubica, Smutný, Helma, Medek, Peřina, Vrzal

(0:1)

25´ Badalík (Vančík, Kroupa), 29´ Macháček (Špička) – 26´ Mlčoch (Šinkovský), 32´ Kolařík (Kunz), rozh. nájezd Šinkovský

Piraně:

Joura (Kozák) – Vančík, Badalík, Kroupa, Macháček, Novák, Martínek, Čermák, Absolon, Mucha, Kapun, Kokeš, Špička, Přichystal

Sestava

Mantinel´s:

Hanzl – Dufek, Houzar, Březina, Susna, Kunz, Souček T., Kolařík, Máčal, Mlčoch, Šinkovský

(1:0)

16´ Ansorge (Petlach), 39´ Staněk A. – 2´ Zavřel (Šimek), 11´ Horák (Šimek), 28´ Veselý (Šimek)

Sestava

Antonín – Ansorge, Švach, Staněk A., Staněk O., Černý, Vlach, Petlach, Mažgút, Kavický, Růžička, Švábenský, Svorada

Sestava

Gepards:

Fazekaš – Mikita, Kostelník, Báča, Komín, Veselý, Zavřel, Horák, Piner, Stejskal, Šimek, Rizner, Hamák

(1:0)

3´ Soušek (Buček), 10´ Janíček (Buček), 26´ Měřínský P. (Bureš), 28´ Janíček, 44´ Měřínský L. – 3´ Hlobil, 9´ Helma (Jonaštík), 16´ Žitník (Hlobil)

Sestava

Ševčík – Bureš, Soušek, Leicman, Buček, Hoda, Měřínský P., Měřínský L., Lénský, Janíček, Sopoušek

Sestava

Pařízek (Groh) – Bartoněk, Penčák, Bartoš, Švestka, Hlobil, Žitník, Jonaštík, Kubica, Smutný, Helma, Medek, Peřina, Vrzal

(1:0)

6´ Slatinský (Urban), 7´ Bednář (Čelko), 17´ Bednář, 21´ Mudrák (Urban), 22´ Slatinský (Mudrák), 40´ Klein (Bednář) – 10´ Ševčík (Gaja, Zagata), 11´ Hrnčíř (Valaškovčák, Hruška)

Free Star:

Muller – Řídký, Bednář, Klein, Hlavnička, Vinter, Mudrák, Brankovský, Slatinský, Urban, Beneš, Kleibel, Čelko, Švehla

Sestava

Raci:

Gregorová – Zdráhal, Očko, Valaškovčák, Hrnčíř, Gaja, Ševčík, Brzobohatý, Zagata, Hruška, Hrabovský

(0:0)

6´ Beneš (Vystrčil), 14´ Vystrčil (Mudrák), 21´ Minx (Richter), 25´ Pelánek (Minx), 29´ Bednář (Řídký, Richter) – 10´ Schrámek (Veselý), 13´ Veselý (Lénský, Schrámek)

Free Star:

Miloš – Richter, Pelánek, Minx, Řídký, Klein, Bednář, Vinter, Mudrák, Vystrčil, Hrbek, Urban, Drábek, Milán, Beneš, Mikeš

Sestava

Sedláček – Sopoušek, Bureš, Janíček, Soušek, Buček, Schrámek, Měřínský L., Lénský, Veselý, Mička

(2:0)

6´ Špička, 11´ Kroupa (Martínek), 25´ Absolon (Novák), 37´ Mucha (Macháček, Čermák), 44´ Novák (Absolon) – 17´ Mička (Schrámek), 17´ Mička (Staněk), 24´ Bureš (Buček)

Piraně:

Kozák – Kroupa, Martínek, Badalík, Macháček, Novák, Kapun, Jaitner, Mucha, Absolon, Čermák, Kokeš, Špička, Kapun, Scholler, Martínek,

Sestava

Sedláček – Šidla, Sopoušek, Bureš, Janíček, Soušek, Buček, Mička, Schrámek, Lénský, Staněk

Branky:

2´ Caudr (Hruška), 32´ Hruška (Gaja), 41´ Caudr (Hort)

Sestava Raci:

Gregorová – Juřeník, Gaja, Valaškovčák, Hruška, Ševčík, Hrnčíř, Hrabovský, Zdražil, Caudr, Hort

Sestava IP:

Valášek – Kopečný, Požár, Teplý, Poláček – Klvač, Farsa, Zeman, Němeček, Pospíšil, Tallmayer, Gajdošík, Vršecký, Růžička

Branky:

7´ Lang (Kolařík), 10´ Máčal (Konečný), 17´ Lang (Kolařík), 18´ Konečný (Šinkovský), 28´ Kolařík (lang), 33´ Maryška (Lemon), 35´ Máčal

Sestava Mantinel´s:

Hanzl – Houzar, Susna, Kunz, Lemon, Souček T., Konečný, Kolařík, Maryška, Máčal, Lang, Šinkovský, Březina, Souček D.

Branky:

13´ Klein 0-1, 18´ Staněk A. (Ansorge) 1-1, 22´ Brankovský (Vystrčil) 1-2, 31´ Staněk A. (Švach) 2-2, 32´ Mikeš (Richter) 2-3, 32´ Mudrák (Klein) 2-4, 35´ Klein (Minx) 2-5

Sestava Golden Hands:

Slavík – Švábenský, Mažgút, Mrázek, Vlach, Hanus, Staněk A., Ansorge, Švach, Kořínek, Černý, Daněk

Sestava Free Star:

Muller – Čelko, Kučera, Kleibel, Bubrinka - Richter, Minx, Mikeš, Klein, Bednář, Brankovský, Vystrčil, Urban, Mudrák

Branky:

1´Caudr 1-0, 8´ Caudr (Hort) 2-0, 13´ Válek M. (Máčal) 2-1, 14´ Vašulín (Havíř) 2-2, 16´ Caudr 3-2, 23´ Gaja (Juřeník) 4-2, 25´ Hrabovský (Caudr) 5-2, 26´ Hrnčíř (Gaja) 6-2, 30´ Hort 7-2, 41´ Uhlíř (Máčal) 7-3, 43´ Hrnčíř 8-3, 44´ Caudr (Hrabovský) 9-3

0 : 0

Gregorová – Juřeník, Zdráhal, Marek, Valaškovčák – Hrabovský, Caudr, Hort, Gaja, Hrnčíř, Zdražil

Sestava Predators:

Halouzka – Duroňová, Ulbrichová, Havíř, Široký – Hanák, Oppl, Černoušek, Uhlíř, Válek M., Klíma, Málek, Máčal, Vašulín

Jan Caudr – Adam Máčal

IP Racing Shop vs. Mantinel's (3:6)

Zdeněk Balabán (IP Racing Shop): "Stejně jako v prvním utkání jsme se soupeřem vydrželi hrát pouze jednu třetinu, poté nás individuální chyby sráželi na zem a soupeř postupně navršoval skóre. Gratuluji mu k vítězství."

Neděle, 16. 9. 2018, 13:30 Lužánky

třetiny:

(1:0)

(1:4)

(1:2)

Branky:

15´ Tallmayer (Farsa) 1-0, 16´ Kolařík (Mlčoch) 1-1, 20´ Kolařík 1-2, 23´ Mlčoch (Kolařík) 1-3, 25´ Šinkovský (Dufek) 1-4, 26´ Klvač (Poláček) 2-4, 32´ Mlčoch (Houzar) 2-5, 35´ Kolařík (Šinkovský) 2-6, 40´ Zeman (Tabarka) 3-6

0 : 0

Hanzl – Dufek, Houzar, Březina, Kunz – Souček T., Hladký, Kolařík, Maryška, Souček D., Šinkovský, Lemon, Lang, Mlčoch

Sestava IP Racing:

Valášek – Kopečný, Požár, Teplý, Poláček – Farsa, Klvač, Tallmayer, Tabarka, Zeman, Gajdošík, Němeček

Jan Farsa – Marek Mlčoch

Odstartoval druhý ročník FSHHL!

Během druhého zářijového víkendu odstartoval již druhý ročník Free Star Hobby Hokej Ligy. V úvodním duelu proti sobě svedl los loňského mistra Free Star proti Hobby Hokeji Brno a hned v úvodním utkání jsme se dočkali překvapivé, ale zcela zasloužené remízy 5-5. Následující den nastoupili hráči Golden Hands proti IP Racing shop. Téměř celou úvodní část to vypadalo na další překvapení, hráči IP svého soupeře přehrávali a vypracovali si řadu šancí, avšak dva slepené góly v závěru prvního dějství obraz hry zcela změnili a favorit si došel pro přesvědčivé vítězství 5-0. V úterý byly na programu dva duely. Nejprve, v místy zbytečně vyhroceném duelu, přetlačili Predátoři Gepardy poměrem 3-2 a následně Raci nestačili na Mantinel´s v poměru 2-5. Stejným výsledkem dopadl i závěrečný duel úvodního kola, kdy nováček soutěže Devil Butts přetlačil loňské bronzové medailisty Piraně.

Ročník 2017/2018 dopsal poslední kapitolu

První dubnovou sobotu se ti nejlepší v letošním ročníku sešli na Zimním stadionu v Rosicích, aby si poměřili síly a utkali se o pohár pro Mistra FSHHL ligy. Krátce před polednem nastoupili v prvním semifinále hráči Free Stars (vítěz základní části), proti Piraním (4.místo). Ve vyrovnaném zápase nakonec vítěz základní části přetlačil srdnatě bojující Piraně v poměru 5-3, kdy definitivní rozhodnutí přinesla až trefa do prázdné branky při power-play 6-4. Ve druhém semifinále proti sobě nastoupili Gepardi (2) a Predátoři (3). Na přelomu první a druhé třetiny si dokázali Gepardi vybudovat dvoubrankový náskok, který se ukázal jako rozhodující. Predátoři sice v polovině utkání snížili a měli určitě herní převahu, ale jak už to někdy bývá, v době největšího tlaku ujel ostrostřelec Rizner a definitivně zlomil snahu Predátorů. Výsledek 3-1 tedy posunul do finále Gepardy. V podvečerních duelech nás tedy nejprve čekal boj o bronzové medaile mezi Predátory a Piraněmi. I přes rychlé vedení Piraní, převzali otěže utkání na své hokejky Predátoři, v polovině zápasu vedli o dvě branky a směřovali k vítězství. Poté však přišel neskutečný obrat Piraní, kteří během desti minut vstřelili 3 branky a když dvě minuty před koncem hry přidali další, bylo o vítězi jasno. Bronzové medaile tedy nakonec patří po tuhém boji Piraním.

17:45, to byl přesný čas, kdy vypuklo velké finále mezi Free Star a Gepardy. Tento duel byl pikantní i z toho pohledu, že den před tím se řada hráčů z obou celků zúčastnila rozhodujícího semifinálového zápasu v SAHL, kde byly nakonec úspěšnější Gepardi, a slavili postup do finále. Finálové utkání přineslo nádherný hokej z obou stran a výsledkově bylo jako na houpačce. Nejprve jako správný kapitán otevřel účet zápasu Richter, který poslal FS do vedení. Poté se připomněl trochu šťasným gólem (z poloviny hřiště) Gepardský Rizner, aby minutu na to předvedl fantastické obhození a zakončení Zavřel a poslal šelmy do vedení. Na začátku přišel další laciný gól, tentokrát se o něj postaral Minx a srovnal. V polovině utkání poslal do vedení FS Vystrčil, který zužitkoval nádherné přihrávky od Brankovského. Když pět minut před koncem utkání, druhý jmenovaný zvýšil na 4-2, zdálo se, být vše jasné. Jenže hned minutu poté přišla přesilová hra a v ní snížil znovu Zavřel. I přes závěrečnou power-play se již skóre nezměnilo a hráči Free Star tak mohli slavit titul.

Skončila základní část!

Před dvěma týdny skončila základní část prvního ročníku FSHHL. Vypjaté momenty, krásné zápasy, překvapivé výsledky, vzrůstající fair – play hra i zákulisní slovní přestřelky. To vše a více přineslo celkem 72 zápasů, které uplynuly jak voda a nastal tak čas na shrnutí, co vše se odehrálo.

Soutěž odstartovala již na konci srpna duelem Hobbyhokeje s IP Racingem, stejní soupeři pak základní část uzavřeli na počátku března v přímém souboji o umístění. Na postupovou čtveřici zaručující účast ve FINAL FOUR se téměř do posledního kola tlačilo hned šest adeptů. Jak se nakonec zúčastněné týmy umístily v základní části?

9. místo

HC IP Racing Shop (5 bodů):

Nově tvořené družstvo vedené trenérem Balabánem, se v první části hodně trápilo, pro hráče byla soutěž něco nového a nejen že nestačili herně, ani morálka souvisící s docházku prostě chyběla. To se však krátce po polovině soutěže změnilo a herní progres se dostavil. Hráči se semkli, začali chodit na utkání téměř v totožné sestavě, soustředili se čistě na hru a odměnou jim byly povzbudivé výsledky, které v závěru přetavili i v zisk bodů.

8. místo

Hobbyhokej (8 bodů):

Druhý nováček soutěže. Po počátečních nepřesvědčivých výsledcích, se i družina kolem trenéra Kubiny dala dohromady a stala se pravým postrachem favoritů. Řada těsných porážek, ztracená utkání v posledních minutách a neproměňování šancí – to vše byly aspekty proč tento tým neskončil o něco výše. Výkony tohoto družstva zaslouží obdiv už i proto, že jako jeden z mála nevyužil hráčskou výjimku.

7. místo

HC Mantinel´s Rajhrad (14 bodů):

Jako den a noc…jak jinak by se daly vystihnout předvedené výkony během celé sezóny tohoto týmu. V jednom zápase dokázali přehrát a porazit favorita, ve druhém totálně selhaly. Družstvo se celou sezónu opíralo o spolehlivě chytajícího Standu Hanzla, který si připsal vůbec nejvíce zákroků v celé soutěži.

6. místo

HC Raci (15 bodů):

Bohatým brát a chudým dávat, přesně takto výsledkově vystupovali Raci. Štika soutěže, od které nikdo nevěděl, co má čekat. Právě bodové ztráty s papírově slabšími odsunuli tým trenéra Husáka až na celkové šesté místo. Nutno podotknout, že tým se musel v závěrečných klíčových bojích obejít bez zraněného lídra týmu Martina Hrnčíře.

5. místo

HC Golden Hands (15 bodů):

Na podzim téměř nezastavitelný tým, který po vánoční přestávce selhal. Ze šesti zápasů po novém roce jediná výhra odsunula tento tým ze druhé pozice až na konečnou pátou příčku – první nepostupující do závěrečného turnaje. Ofenzivně laděný tým vedený nejlepším střelcem ligy Švachem tak doplatil na nevyváženost mezi obranou a útokem, dopředu hráli všichni, no dozadu už to tolik nešlo.

4. místo

HC Piraně Šlapanice (19 bodů):

Nenápadný tým, který na sebe od začátku soutěže ničím moc neupozorňoval, ale pomalu se prodíral tabulkou nahoru. Celková čtvrtá příčka potvrdila vzrůstající formu tohoto družstva, jehož hráči dokázali v závěrečném zápase porazit i lídra ligy. Soupeře poráželi především díky vysoké produktivitě – z minima střel dokázali vytěžit maximum. Nebýt častých vyloučení, možná by tento tým skončil ještě výše.

3. místo

HC Predators (20 bodů):

Tým Predátorů od úvodních kol přistupoval k soutěži s maximální vážností. Hráči vedení trenérem Koukalem předváděli stabilně dobré výkony a vcelku bez problémů dokráčeli do FINAL FOUR. Jistotu družstvu dodával brankář Ondra Václavovič, jehož výkony patřili k ozdobám soutěže. Dobře organizovaná hra tohoto týmu směrem dopředu i zpět, tak určitě budí do závěrečného turnaje u soupeřů patřičný respekt.

2. místo

HC Gepards (23 bodů):

Přes nepřesvědčivý vstup do soutěže družstvo potvrdilo svoje kvality a až do závěru bojovalo o pohár pro vítěze základní části. Dobře organizované mužstvo v obraně ničilo svoje protivníky rychlými brejky a přečíslením. Střeleckým postrachem soupeřů tak bylo duo Jabůrek, Rizner (oba 12 branek). V družstvu Gepardů působí i nejproduktivnější obránce ligy Aleš Němčanovský (12 bodů).

1. místo

HC Free Stars (25 bodů):

Vítěz základní části, a tedy držitel Prezidentského poháru. Týmové pojetí hry slavilo úspěch, vždyť nejproduktivnějšímu hráči družstva patří až třináctá příčka. Přesto družstvo dokázalo nejvíce branek vstřelit (72) a naopak nejméně inkasovat (32). Většinu zápasů tento tým herně kontroloval, avšak tři porážky v soutěži mu způsobily právě týmy se kterými se utkají v závěrečném FINAL FOUR.

FSHHL V OLYMPIJSKÉM PARKU!

V pátek 16. 2. od 16 hodin se na ledové ploše Olympijského parku v Brně představili v exhibičním utkání hráči naší soutěže. V utkání, které bavilo zaplněné tribuny Olympijského parku se představili hráči celků, kteří stáli u zrodu naší soutěže, tedy HobbyHokej proti celku Free Stars. Utkání hrané na 2 x 30 minut, v poměru hráčů na ploše 3 proti 3 se neslo v přátelské atmosféře a jeho aktéři si zasloužili obdiv a slova pochval nejen od příchozích fanoušků, ale i od samotných organizátorů Olympijského parku. Ti se na závěr celé akce postarali o předání věcných ocenění všem hráčům a trenérům v podobě Olympijských medailí, diplomů a upomínkových předmětů. Za předvedenou prezentaci ledního hokeje a naší soutěže děkujeme všem aktérům. Zvláštní poděkování také patří organizátorům a dobrovolným pracovníkům z řad Olympijského parku v Brně. Tak za čtyři roky třeba na viděnou.